Geleceğe Şimdi Adım At

CRM Bulut

Her sektörde yüzlerce rakibin olduğu yeni dünya düzeninde “müşteri” kavramı çok daha önemli hale geldi. Müşteri, 1980’li yıllarda “ne bulabilirsem alırım”düşüncesinde idi, 1990’lı yıllarda “bulabildiklerim arasında seçim yaparak alırım” iken artık 2000’li yıllarda “ne istersem onu alırım” a dönüştü. Müşteri tanınmak, bilinmek, kaale alınmak, hatırlanmak, söz sahibi olmak ister. Odağınızda kendisinin olduğunu hissetmek ister. Belki uzun uğraşlar sonucu siz onu edindiniz belki de kendi rızasıyla o size geldi. Önemi unutulan, takip edilmeyen, değer verilmeyen her bir müşteri yıl sonu bilançonuzda eksi hanenize eklenir. Bu sene neden böyle oldu diye düşünürken durumun farkında olan birileri de size CRM kullanmanızı tavsiye eder. Anlarsınız ki artık CRM şirketimin olmazsa olmazıdır.

CRM (Customer Relationship Management-Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımları firmalara müşteri ile sürekli iletişim halinde olmalarını, geri bildirim almalarını, iş hacimlerini arttırmalarını, maliyetlerini düşürmelerini ve daha verimli çalışmalarını sağlar. Bu sayede hem personelden maksimum fayda sağlanırken hem de velinimet görülen müşterinin memnuniyeti yükselecektir.

Müşterilerden gelen tüm taleplerin etkin biçimde alınması, yönetilmesi ve sonuca ulaştırılması CRM yazılımlarının temel özelliğidir. Süreçlerin tamamı izlenebilir, ölçeklenebilir, istatistik ve grafiksel olarak raporlanabildiğinden dolayı yönetim tarafından hızlı kararlar alınabilmesine olanak verir. İş akış kuralları oluşturularak işin nerede çözülemediği ya da geciktirildiğinin tespiti yapılabilir, otomatik uyarı mekanizması ile sizin birebir takip etmenize bile gerek kalmaz.

“CRM Bulut Nedir?”

CRM Bulut sistemi, CRM yazılımları içerisinde en iyilerinden biri olan Microsoft Dynamics CRM yazılımının Bida veri merkezinde Bulut Bilişim sistemi ile sunulmuş hizmet şeklidir. Bu hizmette CRM sisteminin kurulması için gerekli lisans bedellerini bir defada ödemez, kullanıcı sayısına göre aylık olarak kiralarsınız.  Hem ilk yatırım maliyetiniz ortadan kalkar, hem de yazılımın ileride piyasaya çıkacak yeni versiyonları için hiçbir ek bedel ödemezsiniz. “Bida MVM” veri merkezinde barındırılan CRM sisteminize 7/24 internetin olduğu her yerden ulaşmanın keyfini sürersiniz. 

“Uygulama Süreci Nasıl İşliyor?”

CRM sistemini kullanabilmek için öncelikle kullanıcı sayınızı bize bildirmeniz yeterli. Mevcut “Active Directory” sunucunuz ile entegre çalıştırmaktadır. Sistemi devreye aldıktan sonra yazılımın firmanıza göre özelleştirilerek, gerekli ayarlamalar, iş akışlarının tanımlanması, yetkilendirme vb. işlemler için alacağınız geçici uyarlama hizmeti ile CRM sisteminin avantajlarından faydalanmaya başlarsınız.

Partnerlerimiz

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.