Fiber Optik Sistemler

Geleceğe Şimdi Adım At

Fiber Optik Sistemler

Yüksek hızda uzun mesafede veri iletişimi sağlayabilmesi ve uygun yatırım maliyeti nedeniyle fiber optik kablolar, merkezi sisteme entegrasyon için son zamanlarda sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. 

Fiber kablolarda diğer data kabloları gibi mesafe sorunu olmadığından dolayı özellikle geniş alana kurulu veya yüksek katlı binada konumlanan firmalarda, en uzak noktadaki cihazlarınızla dahi rahatlıkla iletişim sağlayabilirsiniz. Metal kablolar yerine fiber kabloların kullanılmasının nedeni, daha az kayba neden olmaları ve elektromanyetik etkileşimden etkilenmemeleridir.

Fiberoptik kabloları birbirine eklemek, kategori data kablolarını eklemekten çok daha karmaşık bir işlemdir.  Telekom ve lokal ağ alt yapılarında kullanılan tek modlu ve çok modlu fiberleri eklemenin en sağlam ve en az ışık kayıplı yolu füzyon ek tekniğidir. Bunun için fiber optik ek aletine ihtiyaç vardır. Günümüzde kullanımı oldukça kolaylaşmış olan bu cihazlar, fiber uçları otomatik olarak hizalar ve 2200 dereceye varan ısılarda kaynak yapar.

İşletmenizin fiber optik kablo kullanımı ihtiyacına ilişkin analiz yapabilmemiz için iletişim kanallarından bize ulaşmanız yeterlidir

Partnerlerimiz

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.