Search
Cloud Computing Services

Cloud Computing Services

İşte bilgi işlem sektörünün en güncel konu başlığı: Bulut Bilişim! Peki, nedir, ne işe yarar? Burada detaylı anlatmak sayfalar süreceğinden blog ve forum sayfalarından faydalanmanızı öneririz. Ancak kısaca tarif edersek; firmanızda binlerce dolar harcayarak sunucu/server ve yedekleme sistemi kurmak ve yönetmek yerine bu hizmeti bizim gibi Bulut Bilişim altyapısı sağlayan firmalardan kiralamanız mümkün. Firmanızda hiçbir sunucu, yedekleme cihazı bulunmaz, siz sadece bilgisayarınızdan uzak bağlantı ile internetin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

Bida, klasik bulut bilişim altyapı sağlayıcılığı yerine “Private Cloud-Özel Bulut” sistemini benimsemiştir. Bu sistemde, sizin uğraşmak durumunda kalacağınız aktarım, sanallaştırma vs. tüm süreçleri biz yürüterek en ufak bir sorun dahi yaşamanıza müsaade etmiyoruz.

Bu amaçla; tüm veriler, kendi bünyemizde bulunan “Bida MVM” veri merkezinde barındırılmaktadır. Olağanüstü durumlar için farklı şehirlerde failover ve yedekleme sistemi konuşlandırılmıştır.

“Peki, Bulut Bilişimin bize ne avantajları olur, neden kullanmalıyız?” sorunuzu birkaç madde ile cevaplandıralım.

* Firmanızda kurulu cihazların her daim fiziksel ve yazılımsal kontrollerini yapmak, güncellemelerini takip etmek, olası sorunlarla uğraşmak ciddi ve riskli bir süreç olup, işi doğru yapanlar için hatırı sayılır zaman alabilmektedir.

* Güncel donanım ve işletim sistemi kullanarak upgrade (yükseltme) için ek bir bedel ödemezsiniz.

* Cihazlarınız 7/24 çalışma prensibi ile elektrik faturanızın artmasına katkı sağlar.

* Verimli çalışması için gereken ortam sıcaklığında tutmak için çalıştıracağınız klima sistemi de yine maliyetlerinizi arttıran bir başka unsur.

* Bulut Bilişim sistemine geçmeniz halinde bilgi işlem odası gibi bir alan ayırmanıza gerek kalmaz.

* İleride lazım olur düşüncesi ile yüksek konfigürasyon cihazlara fazla para ödemek durumunda kalırsınız. Oysa Bulut Bilişimde sadece ihtiyacınız kadarını kullanır ve ödersiniz. Kapasite arttırma talebinizi karşılamak bizim için sadece birkaç dakika.

* Lisans kiralama ile birlikte bulut bilişim, %60-70’lere varan çok ciddi maliyet kazancı sağlar.

Ve daha birçok avantajı olan bulut bilişim sistemini size detaylı olarak anlatmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.

Bulut Bilişim ile Geleneksel Bilgi İşlem Sistemi Maliyet Karşılaştırma Grafiği

This website uses cookies to ensure you have the best experience on our website.